ŽIVOTOPIS


image


Renata Nováková-Daumas se narodila v Praze, 7.srpna 1953. Nevyhovující politický profil jí pomohl k nepřijetí na pražskou AVU, kde chtěla studovat obor restaurace obrazů. V roce 1980 se usídlila ve Francii, v Grenoblu. Na místní AVU studovala rytinu a posléze si oblíbila malbu pastelem. Její favoritní témata jsou kresby zvířat. Část obrazů je ostatnĕ zhotovena pro majitele portrétovaných zvířat. Zájem o historii ji přivedl k ilustrování souboru epické poezie Sága Světa jejímž autorem je Claude Fernandez.

Mimo jiné, Renata Nováková-Daumas benevolně spolupracovala s regionálním Spolkem pro ochranu zvířat - SPA du Dauphiné, pro který vyhotovovala po určitou dobu Informační list. (články, kresby, grafika)

Plakát proti vivisekci

List SPA Dauphiné 1

List SPA Dauphiné 2

Logo pro spolek SPA Dauphiné

V současné době se Renata Nováková-Daumas věnuje také překladům. Zájem o klasickou hudbu ji zavedl ke spolupráci s francouzskými hudebními stránkamimusicabohemica pro které překládá české texty z oboru české hudby. Dále překládá do češtiny výběr epických básní od francouzského současného básníka Clauda Fernandeze.


Překlady


image